Aktualności

17 kwietnia 2018r.- akcja krwiodawstwa w naszej szkole

        Oddawanie krwi jest szlachetnym, bezinteresownym działaniem na rzecz ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Oddanie cząstki samego siebie ludziom potrzebującym pomocy jest symbolem wrażliwości na ludzkie cierpienie. W obliczu zagrożenia życia każda kropla krwi ma wielkie znaczenie. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu społecznemu 17 kwietnia 2018r. młodzież naszej szkoły  będzie kolejny już raz przystępować do akcji krwiodawstwa.  Wymagania w stosunku do chętnych do oddania krwi: - ukończone 18 lat, - waga co najmniej 50 kg, - pełne zdrowie (żadnych zaziębień i infekcji w ostatnim tygodniu), osoby wcześniej chore na żółtaczkę WZW nie mogą byc dawcami. Szczegółowe informacje można uzyskac u pedagoga szkolnego. Zapraszamy uczniów i absolwentów naszej szkoły. Czytaj Dalej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
 • 34
 • 35
 • 36
 • 37
 • 38
 • 39
 • 40
 • 41
 • 42
 • 43
 • 44
 • 45
 • 46
 • 47
 • 48
 • 49
 • 50
 • 51
 • 52
 • 53
 • 54
 • 55
 • 56
 • 57
 • 58
 • 1

Start

Dzień Otwarty w Liceum

Na korytarzu tłok. Dookoła nieśmiałe uśmiechy , niepewne spojrzenia i ciche rozmowy. Jest 27 kwietnia, godzina 11. Znajdujemy się w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach, które szeroko otworzyło swoje drzwi dla gimnazjalistów. Tegorocznym mottem są słowa: Z nami rozwiniesz skrzydła! Właśnie rozpoczyna się teleturniej. Wiktoria i Adrian witają nas w specjalnym wydaniu „Dzień Dobry LO”.

Prowadzący pyta gimnazjalistów o samopoczucie i wrażenia po napisaniu „małej matury”. Sam cieszy się, że egzamin gimnazjalny ma już za sobą. Teraz antenowe 10 minut zajmuje rozmowa z panią Ewą Glegołą - absolwentką szkoły, nauczycielem matematyki i Dyrektorem Liceum. Tę funkcję pełni już 13 rok.

- Co wyróżnia naszą szkołę spośród innych placówek w okolicy? – pyta Adrian.

Pani dyrektor z ogromnym zaangażowaniem mówi, że LO ma najwyższy poziom nauczania w Pionkach i okolicy, co potwierdzają ubiegłoroczne zestawienia egzaminów maturalnych: zdawalność 100% i kilkanaście wyników na 100%.

- Każdemu mówimy: spróbuj, a my Ci pomożemy- nasi nauczyciele są pełni pasji i zaangażowania, a uczniowie? Uczniowie są solą tej ziemi- kreatywni, otwarci, myślą o studiach na renomowanych uczelniach- dodaje Pani Dyrektor, po czym zapoznaje gimnazjalistów z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2017/18.

- Tu nie tylko zakuwamy do sprawdzianów i matury. Są wśród nas pasjonaci sportu, kina, tańca, śpiewu- sami artyści- dodaje Wiktoria, a na dowód tego Adrian prezentuje próbkę swojego talentu wokalno – aktorskiego. Zachęca słuchających do wspólnej zabawy wołając :,, Jedziemy!’’ i już cała sala porusza się w rytm melodii piosenki Ryszarda Rynkowskiego ,,Śpiewająco’’.

‘’To jest twoje solo, to twój czas. Nikt cię nie zaprosi drugi raz’’ brzmi fragment piosenki, który dla młodych ludzi ma dziś szczególne znaczenie.

Teraz do rozmowy z prowadzącymi zostają zaproszone Ala i Klaudia. Dziewczęta są tegorocznymi maturzystkami i jutro odbiorą świadectwa z wyróżnieniem. Obydwie zaczynały swoją edukację w Radomiu, a dziś tłumaczą nam, dlaczego zrezygnowały i powróciły do Pionek, by kontynuować naukę w naszym LO.

- Przede wszystkim przez zmęczenie spowodowane dojazdami i związany z tym brak czasu nie tylko na życie towarzyskie, a nawet na sen. Jeśli chodzi o sposób nauczania, to jest taki sam, a nawet lepszy. Tu nauczyciel motywuje cię i daje kolejne szanse - tłumaczy Ala.

Słyszałyśmy także, ze w LO, jeśli chcesz, możesz swoja aktywność i kreatywność wykorzystać w zawodach, olimpiadach, konferencjach i różnego rodzaju przedsięwzięciach. My wzięłyśmy udział w kampanii marki Avon, dotyczącej zwalczania raka piersi. Nakręciliśmy film: „Nie cackaj się!” i udało nam się wygrać konkurs. Odbyłyśmy warsztaty z gwiazdami YouTube’a – Szparagami- dodaje Ada.

Teraz dziewczyny opowiadają o sukcesie swojej klasy w powiecie, która zdobyła miano Najsympatyczniejszej!

Kolejnym gościem Dzień Dobry LO jest pani Marcelina, absolwentka liceum, a z wykształcenia psycholog i doradca zawodowy:

- Liceum to świetny start. To tu macie czas, żeby się zastanowić - matura, studia, praca, czy zakładanie rodziny? Macie do wyboru szeroki wachlarz zawodów.

Program kończy Adrian pięknymi słowami: Wszyscy mamy skrzydła, ale czasem są tak schowane, że nie wiemy, jak ich używać’’. Z takim przesłaniem zebrani oglądają nagrany przez społeczność LO filmik z serii mannequin challenge.

Teraz przyszła pora na zwiedzanie budynku szkoły. Najpierw 11- sala chemiczna, gdzie prezentacja dotyczy przyszłorocznej klasy 1b, czyli klasy z rozszerzoną matematyką fizyką i informatyką lub biologią i chemią. Kacper pokazuje nam doświadczenie zapierające dech w piersiach- kolorowe ognie.

Następnie udajemy się do sali nr 16, a po drodze mijamy centrum dowodzenia certyfikatami, gdzie gimnazjaliści ochoczo rozwiązują testy i łamigłówki, by zdobyć dobrą ocenę na start we wrześniu.

W 16 królują humaniści. Klasa 1a to rozszerzony język polski i język angielski oraz geografia lub historia. Tu dowiadujemy się o zawodach przyszłości, które przynoszą nie tylko ogromną satysfakcję ale i duże pieniądze.

Teraz przyszła kolej na spotkanie z samorządem, gdzie goście LO mogą porozmawiać m.in. o profilach, atmosferze i życiu w szkole.

Na parterze mijamy bibliotekę, która dziś zamieniła się w kawiarenkę. Wszyscy losują, co zjedzą- owocowy raj, czy może chrupiącą rozkosz? Smakołyki są tak pyszne, że niektórzy przychodzą po los kilka razy.

Pytamy uczniów, jakie są ich wrażenia:

- Bardzo fajna atmosfera, ciekawe profile klas, no i pyszne jedzenie -mówią jedni. Dziewczyna w okularach żartuje: Zrobiłam sobie selfie z mamą, której zdjęcie jest na tablo.

Jest godzina 14. Właśnie zamknęły się drzwi za ostatnim uczniem gimnazjum. W szkole słychać już odważniejsze śmiechy, panuje gwar spowodowany sprzątaniem.

Społeczność LO dziś zachęcała uczniów do podjęcia nauki w pionkowskim liceum. Mamy nadzieję, że ci młodzi ludzie we wrześniu powiedzą „Dzień dobry LO” i tutaj rozwiną skrzydła.

                                                                                                                                                                                                                                         J.Ł

Fotorelacja

Wydarzenia

 • All
 • KONKURSY
Archiwum Kliknij SHIFT Kompletne Archiwum cae archiwum

Jubileusz 80-lecia

Kalendarz

Kwiecień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30