Aktualności

Nowy plan lekcji

Dostępny jest plan lekcji obowiązujący od 09-05-2018r. Czytaj Dalej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
 • 34
 • 35
 • 36
 • 37
 • 38
 • 39
 • 40
 • 41
 • 42
 • 43
 • 44
 • 45
 • 46
 • 47
 • 48
 • 49
 • 50
 • 51
 • 52
 • 53
 • 54
 • 55
 • 56
 • 57
 • 58
 • 59

Start

Hurra! Odwiedzili nas nasi mali przyjaciele z PSP nr 1

Dziecko poszukuje dziecka w każdym kogo spotka. Jeśli znajdzie je w dorosłym , podoba mu się ta osoba więcej niż inne.

   W czwartek 22 czerwca po raz ostatni w tym roku spotkaliśmy się z naszymi maluchami z PSP nr 1, tym razem- w murach naszej szkoły! Dzieciom bardzo spodobała się wycieczka .W trakcie zwiedzania szkoły z zaciekawieniem oglądały puchary i zastanawiały się ile coca- coli może się zmieścić w największym z nich. Mała Julka próbowała znaleźć na tablo swoją mamę…..

   Po” Grand –Tour” po szkole usiedliśmy wszyscy w szkolnej bibliotece, która na czas pobytu maluchów stała się planetą Małego Księcia. Dominika przeczytała dzieciom kilka fragmentów książki Antoine de Saint-Exupery z przewodnim motywem mówiącym o tym ,że małe osoby postrzegają otaczający świat dokładniej niż dorośli.. Wszystkim dało to dużo do myślenia. Po części teoretycznej maluchy bardzo ciekawie dyskutowały o roli przyjaźni w życiu i bardzo barwnie opisywały swoich przyjaciół.

   Po zajęciach bibliotecznych przenieśliśmy się do sali informatycznej, gdzie wspólnie obejrzeliśmy nagrany przez naszych uczniów film o Francji i Niemczech- z oryginalną muzyką! Większość dzieci rozpoznała zabytki, a wszystkie maluchy Wieżę Eiffla, francuskie rogaliki i niemieckie precle. Gratulujemy takiej wiedzy!! ! Felicitations!! Wirgratuliereneuch!!!

Po seansie kinowym znowu wróciliśmy do biblioteki i rozpoczęliśmy zajęcia plastyczne! Rozdaliśmy wszystkim rysunki węża z ogromnym brzuchem przypominający m kapelusz. Zadaniem dzieci było narysowanie tego, co według ich wyobrażni zwierzę połknęło. Pomysłów było co niemiara- od domu wraz z całą rodziną, aż po tak popularną dziś zabawkę- fidget spinner. Cała zabawa nawiązywała do czytanych wcześniej fragmentów „Małego Księcia”.

Kto skończył, mógł zajadać się pyszną babeczką, ozdobioną flagami Niemiec i Francji, francuskimi rogalikami i niemieckimi żelkami. Nie mogło zabraknąć naszej wspólnej tradycji- malowania twarzy. Najpopularniejszym rysunkiem wcale nie był motylek, czy auto- ale uśmiech! Uśmiech maluchów, który zarażał wszystkich dookoła, a przecież o to chodzi.

W drodze powrotnej wszyscy udaliśmy się na pyszne lody! Dziękujemy cukierni pana Mirosława Maciąga za słodki poczęstunek.

   Szczęśliwi czasu nie liczą, więc i dla nas nie sposób zliczyć ile wspaniałych spotkań z dziećmi odbyło się w tym roku. Wiemy, że każde było wyjątkowe- niosło ze sobą wiele nauki, nie tylko językowej, ale też nauki życia, wiele wspomnień i uśmiechu. Daliśmy małym dzieciom cząstkę nas- a one nam cząstkę siebie.

   Coś się kończy, a coś się zaczyna. Przed nami wakacje- czas odpoczynku i regeneracji. Obiecujemy, że w nowym roku wrócimy z głową pełną pomysłów na kolejne spotkania, bo nie można zaprzepaścić tak pięknej przyjaźni, którą udało się nam zawrzeć z dziećmi. Życzymy wszystkim cudownego letniego odpoczynku pełnego słońca, zdobywania nowych doświadczeń i zawierania nowych znajomości. Do zobaczenia we wrześniu!

P.S. My też dziękujemy:

   -naszej pani dyrektor Ewie Glegoła i panu Andrzejowi Gałkowskiemu- dyrektorowi PSP nr 1za umożliwienie nam wspólnych spotkań,

   -cudownej wychowawczyni naszych dzieci , pani Hani Krawiec za przygotowanie dzieci do zajęć i pomoc w opiece nad nimi,

   - całej 23 -osobowej grupie naszych małych przyjaciół,

Ale przede wszystkim wam , nasi drodzy uczniowie , MERCI BEAUCOUP I DANKEN FUR UNSER SCHONES TREFFEN dla grupy francuskiej: Mateusza , Natalki, Patrycji, Martyny, Huberta, Magdy i dla grupy niemieckiej: Oli, Norberta i Kuby.

Dziękujemy Paulinie za pyszne babeczki, Amelce za fotorelacje z naszych spotkań i dziennikarce Julce za ciekawe artykuły.

To dzięki wam spotykaliśmy się z maluchami, to wy macie tysiące ciekawych pomysłów, masę energii, poświęcacie swój wolny czas i nigdy nie mówicie „nie” kiedy o coś prosimy!

Bonnes vacances i Schone Sommerferien!!!!

                                                                                                                                                                                                                                                     Opiekunowie

Fotorelacja

Wydarzenia

 • All
 • KONKURSY
Archiwum Kliknij SHIFT Kompletne Archiwum cae archiwum

Jubileusz 80-lecia

Kalendarz

Maj 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31