Aktualności

Plan lekcji

Plan lekcji obowiązujący od wtorku 14-05-2019r. jest dostępny na stronie internetowej w zakładce Plan lekcji. Aktualny plan na poniedziałak 13-05-2019r. dostępny w dzienniku Librus. Czytaj Dalej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
 • 34
 • 35
 • 36
 • 37
 • 38
 • 39
 • 40
 • 41
 • 42
 • 43
 • 44
 • 45
 • 46
 • 47
 • 48
 • 49
 • 50
 • 51
 • 52
 • 53
 • 54
 • 55
 • 56
 • 57
 • 58
 • 59
 • 60
 • 61
 • 62
 • 63
 • 64
 • 65
 • 66
 • 67
 • 68
 • 69
 • 70
 • 71
 • 72
 • 73

Start

Najważniejszy obowiązek wobec dzieci to dać im szczęście” – Alen Baxton
 
     14 grudnia, jak co roku już od jedenastu lat w naszej szkole, zaprosiliśmy dzieciaczki z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
w Pionkach na magiczną i pełną miłości Wigilię – uroczystość, gdzie każdy czuje się dobrze i atmosfera jest tak ciepła, że mogłaby służyć za kocyk na zimę i zdołałaby otulić nas wszystkich.  Na ten radosny dzień przygotowywaliśmy się miesiąc, by starannie wszystko zaplanować i żeby  było dopięte na ostatni guzik. Powitało nas bardzo liczne grono dzieci wraz
z opiekunami, a sala nr 7, gdzie spotkaliśmy się przy stole oraz biblioteka, w której później działo się jeszcze więcej, były wypełnione po brzegi. Radości nie było końca! 
     Spotkanie rozpoczęto przy wigilijnym stole, kiedy po wstępie powitalnym wyczytanym przez uczennice trzeciej klasy, pani dyrektor wygłosiła przemówienie w imieniu swoim i całego grona pedagogicznego oraz uczniów w stronę najważniejszych bohaterów tego wieczoru. Następnie odmówiliśmy modlitwę razem z księdzem Zbigniewem Kominkiem, by podziękować Panu Bogu za wszystko, co otrzymaliśmy. Gdy nadszedł już czas, żeby składać sobie życzenia i zatopić się w świątecznym klimacie, każdy wziął opłatek i poszedł życzyć innym wszystkiego, co najlepsze. Nieco później obejrzeliśmy pokaz slajdów, na którym przedstawione były zdjęcia tego świątecznego wydarzenia z poprzednich lat ????
     Kolejny punkt Wigilii był dla dzieci chyba najbardziej wyczekiwaną jej częścią, czyli gry, zabawy i śpiewanie kolęd –
w repertuarze pojawiło się m.in „Lulajże, Jezuniu” i „Pójdźmy wszyscy do stajenki” ????????Nie tylko dzieciaczki chętnie śpiewały i brały udział w zabawach takich jak husteczka lub osioł, ale włączyli się w nie również starsi koledzy i koleżanki ???? Dzieciom bardzo spodobało się ozdabianie świątecznych pierniczków oraz malowanie twarzyczek – przez chwilę można było zostać pieskiem czy kotkiem!  A poza smakowitymi pierniczkami i innymi smakołykami, przyszedł czas na... pizzę! ????
     Hmm... czegoś tu brakuje – świętego Mikołaja i prezentów! ???? A skoro najlepsze na koniec, pan Mikołaj wszedł zamaszystym krokiem do biblioteki, słysząc wołania dzieci i gdy usiadł wygodnie na fotelu, zaprosił je do wspólnego otwierania prezentów! Każdy był grzeczny i zasłużył na podarunek, a w workach mikołajowych na dzieci czekały łakocie. Kochane dzieci nie zapomniały o nas i uwieczniły chwilę, wręczając nam duży rysunek z życzeniami, za co z całego serduszka dziękujemy ???? Starania naszej szkoły zaowocowały, gdyż otrzymaliśmy w tym roku od TPD Odznakę Przyjaciela Dzieci - nie można sobie wyobrazić, jak bardzo jesteśmy zaszczyceni i uradowani, że to my mogliśmy organizować dla maluchów tak piękne wydarzenie Uśmiechy nie znikały z młodziutkich buź, a nawet pojawiły się rumieńce. A nasze serca biły mocno, bo cieszyliśmy się, że mogliśmy spędzić piątkowy wieczór w taki sposób i w takim towarzystwie.
     Nie wszystko by się udało, gdyby nie nasi sponsorzy:
- Soudal Manufacturing sp.z.o.o,
-„Inter-Irex” p. Irena Nalewajko,
- sklep spożywczo-monopolowy „Julka” p. Julita Markowska,
-cukiernia p. Mirosław Maciąg,
-zakład usług pogrzebowych „Eden”,
-bar „Smak” p. Sylwia Drózd,
-PSS „Społem” Pionki,
-„Elcar” p. Elżbieta Koral,
-piekarnia „Kosiek”,
-piekarnia p. Paweł Woźniak,
-kwiaciarnia „Gonia” p. Małgorzata Milczarczyk,
-„Pizzeria Duet” p. Izabela Zaremba,
-sklep „Prymus”,
-stacja paliw „Orlen”,
-„Bochem” Pionki,
-dom weselny „Costello” p. Beata Szewczyk,
-„Bar nad stawem” p. Agnieszka i Marek Figurscy,
-firma „Hydromost”,
-p. Rafał Grabowski i przyjaciele,
-p. Wojciech Błażewski,
-p. Wiesław Wasiłek,
-p. Elżbieta Fliszkiewicz,
Składamy wielkie wyrazy podziękowania! ???? Dziękujemy oczywiście także pani profesor Ani Kozestańskiej-Grabowskiej, Marzenie Bańkowskiej i Julicie Warchoł, dzięki którym nie zawiedliśmy naszych małych przyjaciół, klasie 3b wraz z panią Iwoną Maj za pomoc w przygotowaniach, sympatycznemu Kubie Grzywaczowi z PG 1, który działał tego dnia jako harcerz oraz wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do dawania dzieciom radości tego dnia, a także absolwentkom LO – Kasi Gonciarz i Ani Łuczyńskiej, bo poświęciły swój czas dla maluchów, by razem z nimi przeżyć święta ????✨
     Czas płynie nieubłagalnie szybko i żeby powtórzyć to wspaniałe spotkanie, musimy zaczekać kolejny rok, ale jak mówią – wszystko dobre, co się szybko kończy ☺ Dziękujemy naszym małym wielkim bohaterom za przyjęcie zaproszenia i jak zawsze mile spędzony czas.  Radujcie się bożonarodzeniowym klimatem, prezentami i spełniajcie marzenia! 

Wydarzenia

 • All
 • KONKURSY
Archiwum Kliknij SHIFT Kompletne Archiwum cae archiwum

Jubileusz 80-lecia

Kalendarz

Czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30