samucz2017

 

Abraham Lincoln powiedział kiedyś: „Żaden człowiek nie jest dostatecznie dobry, żeby rządzić drugim człowiekiem bez jego zgody”.

       Uczniowie, Wasz wybór padł właśnie na nas i jesteśmy przekonani, że dokonaliście go w zgodzie ze sobą. Zaczął się kolejny rok szkolny, co dla nas- samorządu- oznacza nowe wyzwania i prace, by nam wszystkim w szkole żyło się przyjemnie.

     Celem naszego działania jest umilanie Wam czasu spędzonego w murach Liceum i zapewnienie pomocy koleżeńskiej zawsze, gdy będziecie jej potrzebować. Co rozumiemy przez umilanie czasu? Każdy z nas kocha muzykę, więc zadbamy     o to, by głośniki szkolnego radiowęzła na każdej przerwie rozbrzmiewały w całej szkole najnowszymi hitami.

   W czytelni możecie zaparzyć sobie gorącą herbatkę lub kawę, która nie tylko rozgrzeje ale i poprawi humor, gdy przy okazji usiądziecie ze znajomymi przy stolikach i porozmawiacie.

   Nieodłącznym elementem działania samorządu jest organizacja talent show, w którym każdy może się zaprezentować       i pochwalić tym, co potrafi.

     Z okazji Dnia Dziecka organizujemy konkurencje sportowe i loterię fantową, bo przecież każdy lubi dostawać prezenty niespodzianki. Wszystko zawsze zostaje uwiecznione na zdjęciach pamiątkowych, wykonywanych przez niezawodną fotograf- Amelię Mazur z klasy 3c.

     Nowym, ale od razu polubionym przez Was działaniem , jest organizacja tematycznych kawiarenek. Możecie wtedy zakupić za symboliczne pieniądze napoje oraz przekąski- ciasta, ciasteczka, a zysk ze sprzedaży przeznaczamy na szlachetne cele, np. pomoc chorym osobom, wspieranie schroniska dla zwierząt itp. Corocznie pomagamy w organizacji wigilii dla podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Pionkach.

     Przez cały rok, w czasie naszych zebrań prowadzimy wielkie burze mózgów i nigdy nie brakuje nam ciekawych pomysłów. W jaki sposób chcemy wam pomagać? W szkole działają obligacje- po jednej na semestr. Są to „koła ratunkowe” dla wszystkich, którzy nie zdążą przygotować się do lekcji. Natomiast, gdy wasz numer w dzienniku jest szczęśliwym numerkiem- jesteście zwolnieni z odpowiedzi ustnej i kartkówek, ale uwaga- tylko tych niezapowiedzianych! Gdybyście mieli jakieś pytania, zawsze służymy pomocą- działamy dla Was!

Samorząd tworzymy wszyscy- cała społeczność szkolna, my- tylko skromnie przewodniczymy. Mamy nadzieję, że pomożecie nam zadbać o dobrą, przyjacielską i życzliwą atmosferę w szkole. Zawsze jesteśmy otwarci na Wasze ciekawe pomysły i czekamy na zaangażowanie. Z naszej strony, dziękując za wasze zaufanie obiecujemy godnie wypełniać powierzone nam obowiązki i nie zawieść was.

Licealisto pamiętaj - „Najlepszy czas na działanie jest teraz!”

Przewodniczący - Grzegorz Bernatek

Zastępca przewodniczącego: Gabriela Bielas

Członkowie : Angelika Jezuita, Wiktoria Zawadzka, Hubert Paduch, Martyna Abramowicz, Julia Łukasiewicz, Maja Woźniak, Mateusz Sąpór, Zuzanna Rdzanek.

Kl.1a : Michał Kupis     

Kl. 2: Maria Myśliwiec

Kl 3b: Igor Kobierzycki

Kl 3c: Amelia Mazur

Nasz fotograf szkolny : Amelia Mazur, Jakub Wierzbicki

Nasza dziennikarka szkolna: Julia Łukasiewicz, Zuzanna Rdzanek

Opiekunem samorządu jest pan Dariusz Paprocki

Zebrania Samorządu odbywają się w piątki na długiej przerwie w sali nr 7.

Zapraszamy….drzwi są otwarte dla każdego z was!

su

Jubileusz 80-lecia

Kalendarz

Wrzesień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30