Samorząd Uczniowski

Licealisto pamiętaj - „Najlepszy czas na działanie jest teraz!”

Przewodniczący - Bartłomiej Fila

Zastępca przewodniczącego: Mikołaj Cybulski,  Rafał Zawadzki

 Justyna Mularska, Kamila Gozdyra, Mateusz Śmietanka

Opiekunami samorządu są pan Dariusz Paprocki i pani Marzena Bańkowska

Zebrania Samorządu mają miejsce we wtorki na długiej przerwie w sali nr 7.

Inicjatywy Samorządu Szkolnego – rok szkolny 2014/2015:

1. Obligacje - swoiste „koło ratunkowe” dla uczniów, którym zdarzy się nie przygotować bądź o czymś zapomnieć. Obligacją tą, można wykupić ocenę w określonych regulaminem przypadkach. Dochody ze sprzedaży obligacji (po jednej na semestr) służą potem do finansowania kolejnych inicjatyw Samorządu.

2. „Słodkie” obchody Dnia Chłopaka - Samorząd zafundowanie męskiej części naszej szkoły słodkości. Uczniowie dostali cukierki, a nauczyciele, aby uzupełnić braki magnezu – czekolady. Od tego dnia „nasze chłopaki to słodziaki”.

3. Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, popularnie zwanego Dniem Nauczyciela, choć jest to święto wszystkich pracowników szkoły. W tym wyjątkowym dniu składaliśmy życzenia, rozdawaliśmy kwiaty i wspaniale bawiliśmy się na zorganizowanej przez Samorząd akademii. Uczniowie i nauczyciele stanęli naprzeciw siebie w dobrze znanym nam wszystkim teleturnieju – Familiada. Zabawa była przednia, mieliśmy w końcu swojego własnego Strasburgera.

4. Mikołajki - Każdy lubi dostawać prezenty – jest to oczywiste. Dlatego każdy uczeń i nauczyciel otrzymał cukierek( Ci, których darzymy największą sympatią nawet dwa). Uznaliśmy też, że Mikołajki są wspaniałą okazją do zaprezentowania naszych, utalentowanych wokalnie uczniów. Starli się oni w konkursie piosenki świątecznej, a zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci ozdób choinkowych. Poza tym odbył się konkurs na świąteczny wystrój sali.

5. Walentynki – „zakochani są wśród nas...” Czymże byłoby to święto bez wyznań miłosnych? Nie mogliśmy się oprzeć pomysłowi uruchomienia poczty walentynkowej. Uczniom niesamowicie się to spodobało.

6. Akcja pomocy naszym koleżankom dotkniętym przez los. Empatia to „drugie imię prawie każdego naszego ucznia”, dlatego zorganizowaliśmy dobrowolną zbiórkę pieniędzy dla ciężko chorych koleżanek. Cała szkoła ochoczo wspomagała te szlachetne akcje.

7. Dzień kobiet. Czcimy płeć piękną każdego dnia. Jednak mimo, że 8 marca uczestniczyliśmy w rekolekcjach wielkopostnych nie zapomnieliśmy o życzeniach i kwiatach dla naszych pań.

8. Talent show. Każdy z nas powinien korzystać z wszelkich nadarzających się okazji do zaprezentowania wyjątkowych umiejętności. Taką okazją było zorganizowane w naszej szkole Talent Show. Mieliśmy okazję wysłuchać kilku niezwykle uzdolnionych uczniów. Wszystkie wykony były niepowtarzalne. Wśród wokalistów szczególnym talentem wyróżnili się Marta Bajko z kl. III b i Karol Molendowski z kl. I a. Sympatię widowni oraz uznanie jury zyskał Nikodem Dybiński z kl. II b, po raz kolejny przekonaliśmy się, że muzyka to jego pasja. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci voucherów, została też przyznana nagroda publiczności. Oprócz tego wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodyczami.

Motto: Od uczniów, przez uczniów, dla uczniów!

Jubileusz 80-lecia

Kalendarz

Lipiec 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31