Archiwum Kliknij SHIFT Kompletne Archiwum cae archiwum

Dnia 10 czerwca 2016r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach odbyły się spotkania z serii „Ścieżki kariery”. Nasza sześcioosobowa grupa z kl. Ib przygotowała ścieżkę o rozszerzonym programie matematyki – „Matematyka drogą w przyszłość …”. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 12.00 w sali nr 11.

Wśród zaproszonych Gości byli:

* Lidia Wojciechowska- studentka informatyki

* Emilia Osuch- studentka zarządzania

* Aleksandra Fliszkiewicz- studentka fizyki technicznej

* Anna Makocka- geodetka

* Sylwia Jaskulska- księgowa

* Adam Ferchichi- student informatyki

* Adam Mazur- absolwent fizyki technicznej, specjalizacja- optoelektronika

Na spotkanie przybyli  licznie uczniowie naszej szkoły głownie z klas : Ia, Ib, 2b oraz poszczególne osoby z klasy 2c.

Spotkanie rozpoczęliśmy przedstawieniem naszych gości. Następnie każdy z nich wypowiedział się na temat swojej uczelni oraz wykonywanego zawodu. Podczas tzw. „ ścieżki kariery” padło wiele pytań dotyczących kierunków studiów, nauki, życia studenckiego czy obowiązków jakie należą do osób pracujących. Dowiedzieliśmy się, że studia to nie tylko sesje i egzaminy, ale również miło spędzony czas i ciekawe wspomnienia. Dostaliśmy wskazówki co warto wybrać- mieszkanie prywatne czy akademik, ale również wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat wspomnianych wyżej zawodów oraz specyfiki i systematyczności ich wykonywania. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a my nie czuliśmy się zestresowani.

Po rozmowie z naszymi Gośćmi rozdaliśmy słuchaczom przygotowane wcześniej ankiety na temat matematycznej ścieżki kariery. Wyniki były bardzo pozytywne. Ok. 96%  ankietowanych dało nam oceny 5-6. Większość uczniów udzieliło odpowiedzi, że chętnie wezmą udział w kolejnych takich spotkaniach oraz, że pomogło im to w jakiś sposób sprecyzować swoje plany na przyszłość.

Po zebraniu ankiet zakończyliśmy spotkanie. Studentom oraz osobom z zawodu serdecznie podziękowaliśmy  za poświęcony czas i udzielenie ciekawych informacji, wręczyliśmy im podziękowania. Natomiast młodszych gości pożegnaliśmy i podziękowaliśmy im za uwagę.

Cieszymy się, ze wyniki ankiety były aż tak pozytywne. Dla nas oznacza to, ze spotkanie było przygotowane dobrze i przemyślanie, a sposób w jakie zostało przeprowadzone w dużym stopniu trafiło do słuchaczy. Nad przygotowaniem ścieżki kariery czuwała – Pani Profesor Dorota Dróżdż. Spotkanie przygotowali: Justyna Kasica, Weronika Deszczka, Aleksandra Wdowiak, Paulina Cybulska, Zuzanna Sosnowska oraz Mikołaj Glita.

P6102380 P6102383

 

Jubileusz 80-lecia

Kalendarz

Wrzesień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30