• Title
  • Date
  • Random
Archiwum Kliknij SHIFT Kompletne Archiwum cae archiwum

W dniu 12.03.2016 r. reprezentacja chłopców LO Pionki wzięła udział  w II Międzynarodowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej organizowanym przez Wyższą Szkołę Handlową z Radomia. Zawody odbyły się w Hali Sportowej Publicznego Gimnazjum nr 13 przy ul. 25 – go Czerwca 79 w Radomiu.    W turnieju wzięło udział 12 drużyn. Wśród nich znalazło się cztery zespoły reprezentowane przez studentów WSH Radom (w tym jeden zespół międzynarodowy) oraz osiem zespołów szkół średnich z Radomia i okolic. Drużyny zostały podzielone na 3 grupy po cztery zespoły. Nasze LO Pionki trafiło do grupy, w której znalazły się: ZSB Radom, ZSP Iłża, LO Staszic.

W meczach grupowych nasza szkoła osiągnęła następujące wyniki:

LO Pionki – LO Staszic 4:1 (M. Kisiel, P. Toporek, M. Czerski, Sz. Iwanowski)

LO Pionki – ZSP Iłża 5:0 (M. Czerski x 2, Sz. Iwanowski, M. Kisiel, D. Sot)

LO Pionki – ZSB Radom 0:1

Do ćwierćfinałów awansowaliśmy z drugiego miejsca w grupie i tam spotkaliśmy się z ZSZ Hubal Radom. Po bardzo zaciętym meczu wygraliśmy 1:0 po bramce M. Kisiela.

W półfinale zagraliśmy z ZSOiP Sienno. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0 i o awansie do finału musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Niestety w tych okazaliśmy się minimalnie gorsi przegrywając 4:3.

Na pocieszenie został nam mecz o 3 miejsce w turnieju i tu chłopcy pokazali,   że zasługują na miejsce na podium i pewnie ograli Agrotechnik Radom 4:0  po bramkach: D. Sot, P. Toporek, M. Kisiel. x 2.

Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna ZSB Radom, a drugie ZSOiP Sienno.

Na zakończenie turnieju trzy najlepsze drużyny dostały puchary, dyplomy  i medale oraz upominki od organizatora turnieju WSH Radom. Ponadto najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany nasz uczeń Michał Kisiel  z klasy III d.