22 września w naszej szkole  odbyło się spotkanie informacyjne z rodzicami uczniów kl IIIb w ramach Ogólnopolskiej Akademii Programowania. W trakcie spotkania  pan Mirosław Mortka krótko wskazał na zalety nauki programowania. Następnie pani Agnieszka Król obszernie omówiła możliwości, jakie wiążą się udziałem w zajęciach Ogólnopolskiej Akademii Programowania. Wskazała na założenia i cele projektu.

Ogólnopolska Akademia Programowania to przedsięwzięcie kontynuujące działania i rozwiązania wypracowane w ramach projektów Akademia Programowania (2014) i Programowanie na start! (2013). Zaplanowane zadania są odpowiedzią na potrzebę integracji istniejących materiałów i treści dotyczących nauki programowania, przeprowadzania spójnych działań, mających na celu wzmacnianie kadry oraz przygotowanie usystematyzowanych materiałów szkoleniowych o najwyższej jakości, dopasowanych do indywidualnych potrzeb odbiorców, umożliwiających samodzielną naukę.

Wypracowana koncepcja oraz usystematyzowane materiały będą prezentowane i przekazane co najmniej 100 nauczycielom i instruktorom z całej Polski podczas warsztatów dydaktyczno-metodycznych. W ramach projektu odbędą się obozy naukowo-dydaktyczne dla młodzieży, których celem będzie rozwój zarówno wiedzy i umiejętności z zakresu algorytmiki i programowania, jak i kształtowanie i wzmacnianie potencjału instruktorskiego wśród uczestników.

W ramach projektu powstanie 12 Centrów Ogólnopolskiej Akademii Programowania, które wspierać będą realizację (w okresie od września do grudnia 2015) zajęć pozalekcyjnych dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów, rozwijających myślenie algorytmiczne i umiejętność programowania, a jednocześnie przygotowujące do udziału konkursach i olimpiadach.

Miło nam poinformować, iż nasza szkoła przeszła pozytywnie eliminacje konkursowe na prowadzenie zajęć,  i od 15-10-2015r. w czwartki w godz. 14:15-16:15 odbywają się zajęcia związane z algorytmiką i programowaniem w ramach Ogólnopolskiej Akademii Programowania prowadzone przez panią Iwonę Maj . Centrum, pod które podlega nasza grupa znajduje się w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. 

Szczegółowe informacje na stronie Ogólnopolskiej Akademii Programowania.

 

Miło nam poinformować, iż nasza uczennica Dominika Warchoł z klasy IIb zajęła III miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie Programowania o Puchar Ogólnopolskiej Akademii Programowania w kategorii liceum-dziewczęta. Konkurs odbył się w ramach trwającego do grudnia 2015 projektu pt: „Ogólnopolska Akademia Programowania” realizowanego na zlecenie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. W trakcie zajęć w ramach Ogólnopolskiej Akademii Programowania  grupa 16 uczniów rozwiązywała zadania konkursowe związane z algorytmiką i programowaniem. 5 uczniów podjęło próbę zmierzenia się w konkursie programowania z uczniami z całego kraju. W ramach konkursu odbyły się 2 tury online oraz 2 stacjonarne, a także zawody regionalne w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Wysoki wynik w konkursie osiągnęła także Aleksandra Warchoł z klasy IIb, a Dominika Warchoł stanęła na podium z najlepszymi w Polsce. Sukces dziewczyn jest bardzo duży, biorąc pod uwagę fakt, iż programowania uczą się od września tego roku a Ola jedynie w ramach zajęć Akademii Programowania. Gratulujemy i życzymy dziewczynom dalszych sukcesów.

IMG 20151119 151347IMG 20151105 150710


Mimo iż projekt się zakończył nadal przychodzą nowi uczniowie zainteresowani uczestnictwem w zajęciach programowania, dlatego czwartkowe zajęcia dla pasjonatów programowania będą odbywały się nadal. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam - Iwona Maj.

Jubileusz 80-lecia

Kalendarz

Styczeń 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31