Samorząd Uczniowski


"Żaden człowiek nie jest dostatecznie dobry, żeby rządzić drugim człowiekiem bez jego zgody."

 

- Abraham Lincoln

Uczniowie, Wasz wybór padł właśnie na nas i jesteśmy przekonani, że dokonaliście go w zgodzie ze sobą. Kolejny rok szkolny, co dla nas- samorządu- oznacza nowe wyzwania i prace, by nam wszystkim w szkole żyło się przyjemnie.

Celem naszego działania jest umilanie Wam czasu spędzonego w murach Liceum i zapewnienie pomocy koleżeńskiej zawsze, gdy będziecie jej potrzebować. Co rozumiemy przez umilanie czasu? Każdy z nas kocha muzykę, więc dbamy, o to, by głośniki szkolnego radiowęzła na każdej przerwie rozbrzmiewały w całej szkole najnowszymi hitami.
Nieodłącznym elementem działania samorządu jest organizacja talent show, w którym każdy z Was może się zaprezentować i pochwalić tym, co potrafi. Z okazji Dnia Dziecka organizujemy konkurencje sportowe i loterię fantową, bo przecież każdy lubi dostawać prezenty niespodzianki. Nowym, ale od razu polubionym przez Was działaniem , jest organizacja tematycznych kawiarenek. Możecie wtedy zakupić za symboliczną kwotę napoje oraz ciasta. Zysk ze sprzedaży przeznaczamy na szlachetne cele, np. pomoc chorym osobom, wspieranie schroniska dla zwierząt itp.

Przez cały rok, w czasie naszych zebrań prowadzimy wielkie burze mózgów i nigdy nie brakuje nam ciekawych pomysłów. W jaki sposób chcemy wam pomagać? W szkole działają obligacje- po jednej na semestr. Są to „koła ratunkowe” dla wszystkich, którzy nie zdążą przygotować się do lekcji. Natomiast, gdy wasz numer w dzienniku jest szczęśliwym numerkiem- jesteście zwolnieni z odpowiedzi ustnej i kartkówek, ale uwaga- tylko tych niezapowiedzianych! Gdybyście mieli jakieś pytania, zawsze służymy pomocą - działamy dla Was!

Samorząd tworzymy wszyscy- cała społeczność szkolna, my- tylko skromnie przewodniczymy. Mamy nadzieję, że pomożecie nam zadbać o dobrą, przyjacielską i życzliwą atmosferę w szkole. Zawsze jesteśmy otwarci na Wasze ciekawe pomysły. Dziękując za Wasze zaufanie obiecujemy godnie wypełniać powierzone nam obowiązki.

Uczniowie samorządu uczniowskiego

Skład samorządu:

Przewodniczący Szkoły: Sandra Karaś

Zastępca Przewodniczącego: Eliza Wosztyl

Skarbnik: Julia Tyburczy

Zdjęcia: Julia Kamionka

Administrator Facebooka: Sandra Karaś

Tablica Samorządu: Julia Siczek , Oliwia Kozłowska

Radiowęzeł: Eliza Wosztyl

Opiekun Samorządu: Marzena Bańkowska

Przewodniczący klas:

Klasa 1A: Aleksandra Bolek

Klasa 1B: Wiktoria Daraż

Klasa 2A: Dominika Milczarczyk

Klasa 3A: Sandra Karaś

Klasa 3B: Julia Kamionka

Klasa 3G: Natalia Błasiak

 

Image

Przewodnicząca szkoły: Sandra Karaś

Image

Zastępca przewodniczącego: Eliza Wosztyl

Zebrania Samorządu odbywają się we wtorki na długiej przerwie w bibliotece szkolnej.
W czasie nauki zdalnej spotykamy się na platformie MS Teams we wtorki na długiej przerwie w zespole Samorząd Uczniowski.

Zapraszamy… drzwi są otwarte dla każdego z Was!

Wywiad z absolwentem naszej szkoły- Hubertem Paduchem.

Sandra Karaś dziękujemy za spotkanie i wzorową realizację zadania.

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Dąbrowskiej

Aleje Lipowe 23, 26 - 670 Pionki

Tel: 48 612 33 59
Fax: 48 612 33 59

sekretariat@lopionki.pl

www.lopionki.pl